Standard Chartered, Bitcoin için 2024 fiyat tahminini açıkladı

Okuma Süresi: 1 Dakika
Standard Chartered, Bitcoin için 2024 fiyat tahminini açıkladı
Doviz.com
30.11.2023 16:57

İngiltere'nin önde gelen bankası Standard Chartered analistleri, Bitcoin’in 2024 sonuna kadar 100 bin dolara ulaşacağını düşündüklerini söyledi.

Yıl boyunca yaşanan birçok gelişmeye karşılık Bitcoin’de yükseliş öngörüsünü koruyan Standard Chartered, kripto sektörünün çizdiği iyimser tabloda mevcut dönemi "kripto baharının başlangıcı" olarak tanımladı.

Bankadan Geoff Kendrick ve ekibi, fiyatlardaki değişimi tetikleyecek bir sonraki katalizörün ise beklenenden daha erken gelmesini bekledikleri ABD merkezli birkaç borsa yatırım fonu başvurusunun onaylanması olacağını belirtti ve bu gelişmelerin kurumsal yatırımların önünü açacağını vurguladı.

Ekip ayrıca arzı sınırlandırmaya yönelik bir mekanizma olan ve şu anda Nisan 2024'ün sonlarında gerçekleşmesi beklenen Bitcoin halving’in fiyat artışının bir başka kaynağı olacağını söyledi.

Standard Chartered, Bitcoin’e yönelik ilk olarak nisan ayında tahminde bulunmuş ve o zaman kripto para biriminin güvenli liman statüsünden faydalanacağını söylemişti.

2023 yılı sona ermek üzereyken pazar payını artırmaya devam eden Bitcoin ise bu yıl ortalama %50 bandında hakimiyet oranına ulaşmış durumda. Bu oran nisan ayında %45 seviyesinde bulunuyordu.

İLGİLİ HABER Commerzbank, altın ve gümüşte 2024 yılı beklentisini açıkladı Almanya merkezli banka Commerzbank, altın fiyatlarında 2024 yılında yeni rekor yaşanmasını beklerken; gümüş fiyatına yönelik beklentisini ise aşağı çekti. İşte Alman bankanın hedef rakamları..
REKLAMI KAPAT X