JPMorgan ons altın için yeni hedefini açıkladı

Okuma Süresi: 1 Dakika
JPMorgan ons altın için yeni hedefini açıkladı
Doviz.com
14.03.2024 10:27

JPMorgan Küresel Emtia Araştırma Başkanı Kaneva, ons altında fiyatın bu yıl 2500 dolara ulaşmasını beklediklerini duyurdu.

JPMorgan Chase & Co. Küresel Emtia Araştırma Başkanı Natasha Kaneva, değerli metal piyasasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Altın fiyatının bu yıl ons başına 2.500 dolara ulaşma potansiyeli olduğunu belirten Natasha Kaneva, külçenin cuma günü tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.195,15 doları görmesinin ardından, piyasadaki aşırı heyecanlanma eğiliminin altını desteklemeye devam ettiğini söyledi.

Kaneva, bu fiyat hedefine ulaşmak için enflasyonda ve iş sayılarında ılımlılığın devam ettiğine ve Fed'in gerçekten kesinti yapacağına dair teyitlere de ihtiyaç duyulacağının altını çizdi.

Fed'in uzun süredir beklenen daha gevşek para politikasına yönelmesinin, tahvil gibi getiri sağlayan varlıklarla karşılaştırıldığında altının çekiciliğini artırması beklenirken; politika yapıcılar, borçlanma maliyetlerini düşürmeden önce enflasyonun yüzde 2 hedefine doğru ilerlediğine dair daha fazla kanıt görülmesi gerektiğini söylüyor.

İLGİLİ ANALİZ Fed faizi düşürecek mi?: Faiz beklentilerinin ortasında kripto piyasasında son durum ABD enflasyon oranının beklentilerin üzerinde açıklanması, Fed’in faizi düşürme konusunda geri adım atmasına neden olabilir.
İLGİLİ HABER Altın fiyatları için en büyük risk Altın fiyatları, ABD TÜFE verilerinin ardından yaşanan kayıpların bir kısmını telafi etti. Piyasa katılımcıları ise altın fiyatları için en büyük risk unsurunu açıkladı.
REKLAMI KAPAT X