JPMorgan: Muhteşem Yedili henüz zirveyi görmedi

Okuma Süresi: 1 Dakika
JPMorgan: Muhteşem Yedili henüz zirveyi görmedi
Doviz.com
11.03.2024 14:52

JPMorgan stratejistlerine göre son dönemde ABD'de hisse rallisine yön veren yedi büyük şirket, henüz zirve seviyelerine ulaşmadı.

Wall Street stratejistlerinin ABD'deki teknoloji devi hisse senetlerinde bir balon oluştuğuna dair endişeleri azaltma çabaları artıyor. Buna göre JPMorgan Chase & Co. ekibi, Wall Street'te rekor kıran ralliye güç veren yedi teknoloji devinin değerlemelerinin şu anda S&P 500'ün geri kalanına göre son beş yılın ortalamasından daha düşük olduğunu belirtti.

JPMorgan Stratejisti Mislav Matejka bir notunda, "Muhteşem 7'linin üstün performansına ilişkin bir endişe var, ancak kazançlar göz önüne alındığında grubun şu anda birkaç yıl öncesine göre daha az kademede işlem gördüğünü düşünüyoruz. Bu, grubun önümüzdeki hayal kırıklıklarına karşı bağışık olduğu anlamına gelmiyor, ancak genel hayal kırıklığı durumunda, bu hisse senetleri hâlâ ekonomideki güce dayanan geleneksel döngüsellerden daha iyi dayanabilir" ifadelerini kullandı.

Goldman Sachs Group Inc. stratejistleri de geçen hafta, ABD hisse senedi piyasasının son on yılların en yüksek yoğunluğuna sahip olmasına rağmen, en büyük hisse senetlerinin teknoloji balonunun zirvesinde en büyük isimlerin yaptığından çok daha düşük değerlemelerle işlem gördüğünü söylemişti.

İLGİLİ HABER Türkiye’de en çok kazandıran 3 teknoloji hissesi Küresel çapta teknoloji hisseleri yükselişiyle dikkatleri üzerine çekerken, BIST Teknoloji endeksi de dünyanın önde gelen endekslerini geride bıraktı. Peki, Türkiye’de en çok kazandıran 3 teknoloji şirketi hangileri oldu? İşte detaylar..
REKLAMI KAPAT X