Koç'tan Yapı Kredi paylarına ilişkin açıklama

Okuma Süresi: 2 Dakika
Koç'tan Yapı Kredi paylarına ilişkin açıklama
Doviz.com
05.04.2024 12:38

Koç Holding, BAE'li bankanın Yapı Kredi paylarını satın alması talebine ilişkin medyada çıkan haberlerin ardından KAP'a yaptığı açıklamada, "Medyaya yansıyan konuyla ilgili olarak Tebliğ kapsamında kamuya açıklama yapılmasını gerektirecek nitelikte herhangi bir gelişme bulunmamakta olup, işbu açıklama yatırımcılarımızdan gelen sorular üzerine yapılmıştır" denildi.

Koç Holding, Yapı Kredi hakkında çıkan haberlere ilişkin açıklamada bulundu.

Gruptan Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada, bankanın satışı ile ilgili ortaya atılan iddiaların gerçeği yansıtmadığı kaydedildi.

Koç'tan yapılan açıklamada, "Basın-yayın organlarında, Ortadoğu'da faaliyet gösteren bir bankanın, bağlı ortaklığımız Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. (YKB) dahil Türkiye'de faaliyet gösteren bir banka satın alınmasına yönelik çalışmalarda bulunduğu, bu kapsamda YKB'de potansiyel hisse alımı için görüşmelerin yapıldığı yönünde haberler çıkmıştır. Holding şirketi olarak portföyümüz ile ilgili gündeme gelebilecek alternatiflerin değerlendirilmesine yönelik çalışma ve görüşmeler her zaman yapılabilmekte olup, bu değerlendirmeler sonucunda somut kararlar alınması halinde Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-15.1 Özel Durumlar Tebliği'ne göre gerekli açıklamalar yapılmaktadır" denildi.

KAP'taki açıklamada, medyaya yansıyan konuyla ilgili olarak Tebliğ kapsamında kamuya açıklama yapılmasını gerektirecek nitelikte herhangi bir gelişmenin olmadığı da vurgulanırken, "İşbu açıklama yatırımcılarımızdan gelen sorular üzerine yapılmıştır" ifadeleri yer aldı.

Bloomberg haber ajansı ise Birleşik Arap Emirlikleri’nin en büyük bankasının aylardır Türk bankacılık sektörü temsilcileriyle görüşmeler yaptığını ve listenin başında Yapı Kredi’nin bulunduğunu öne sürmüştü.

İLGİLİ HABER Bloomberg: Yapı Kredi'ye Körfez'den talip var Birleşik Arap Emirlikleri’nin en büyük bankasının aylardır Türk bankacılık sektörü temsilcileriyle görüşmeler yaptığı ve listenin başında Yapı Kredi’nin bulunduğu öne sürüldü.
REKLAMI KAPAT X