Fidelity’den TL tahvil hamlesi

Okuma Süresi: 1 Dakika
Fidelity’den TL tahvil hamlesi
Doviz.com
29.05.2024 14:50

Massachusetts merkezli Amerikan çok uluslu finansal hizmetler şirketi Fidelity, kısa vadeli TL cinsi tahvillerde pozisyon artırdı.

Fidelity International Portföy Yöneticisi Paul Greer, Türkiye’de riskten arındırılmış olarak bakıldığında en yüksek getiriyi Türk lirasında gördüklerini ancak son dönemde 2-3 yıllık Türk lirası cinsi tahvillerde son dönemde pozisyon artırdıklarını söyledi.

Bloomberg’in sorularını yanıtlayan Greer, şu anda Türkiye’nin makroekonomik gidişatı konusunda iyimser bir görüşe sahip olduklarını aktardı.

Greer, “Beklenen reel getirilere baktığımızda,Türk tahvillerinin getiri eğrisinin 2-3 yıllık tarafı yatırımcılar için, risklere göre bakıldığında, iyi bir fırsat sunuyor” dedi.

Türkiye’nin maliye politikasını muhtemelen sıkılaştıracağına dair son haberlerin son 12 aydır görülen para politikası sıkılaştırması ile birlikte yabancı yatırımcıların kulağına hoş geldiğini belirten Greer, "Eğer Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek görevinde kalmaya devam eder ve son 12 ayda olduğu gibi Türkiye son zamanlarda yaptığı gibi pragmatik makro ayarlamalar yolunda ilerlemeye devam ederse Türk piyasalarına daha fazla para girişi olmasını beklerim” diye konuştu.

İLGİLİ HABER BofA’dan TL forwardlar için uzun pozisyon önerisi Bank of America (BofA) Securities, yüksek carry getirisi, cari dengede mevsimsel pozitif görünüm, sıkı parasal koşullar ve rezervlerdeki artışa dikkati çekerek Türk Lirası forwardlarda uzun pozisyon tavsiyesinde bulundu.
REKLAMI KAPAT X