AK Parti'den asgari ücrete ilişkin son açıklama

Okuma Süresi: 2 Dakika
AK Parti'den asgari ücrete ilişkin son açıklama
Doviz.com
25.06.2024 13:05

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, katıldığı canlı yayında "asgari ücrete ara zam" iddialarına ilişkin, "Esas mücadelemiz enflasyonu düşürme noktasında. Temmuz ayında asgari ücretle ilgili bir süreç olmayacak diyebilirim" ifadelerini kullandı.

CHP heyetinin dün Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile gerçekleştirdiği ekonomi zirvesinde "Asgari ücrete ve emekliye zam talebini" iletmesi sonrası, gözler Ak Parti'ye çevrilmişti. 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ise asgari ücrette oluşan ara zam beklentisine ilişkin, "Böyle bir çalışma yok" dedi.

Buna göre CNN TÜRK'te gazeteci Dicle Canova'nın konuğu olan Hamza Dağ, "Asgari ücrette ara zam olacak mı sorusuna "Covid'den sonra yaşadığımız süreç... Asgari ücrette yılda 2 kez tarafları bir araya getirdik. Esas mücadelemiz enflasyonu düşürme noktasında. Temmuz ayında asgari ücretle ilgili bir süreç olacak mı derseniz, olmayacak diyebilirim" karşılığını verdi.

"Yeni vergi düzenlemesinde somutlaşan bir şey yok"

Hamza Dağ yeni vergi düzenlemesine ilişkin, "Hazine ve Maliye Bakanlığı çalışma yaptığını ifade ediyor. Henüz somutlaşan bir takım şeyler yok. Basın mensupları bazı haber kaynaklarından aldığı bilgilerden yansıtıyor, bakanlık yalanlıyor" ifadelerini kullandı.

"Vergi reformuna ihtiyaç var"

Dağ'ın yorumda bulunduğu bir başka konu da 10 kat zamlanacağı konuşulan yurt dışı çıkış harçları oldu. Hamza Dağ, "Henüz bir noktaya gelmiş değiliz deniliyor bana da. Doğrudan vergileri artıracak, dolaylı vergileri azaltacak sürece gitmemiz gerekiyor. Vergi reformuna ihtiyaç var. Bazı adımlar mutlaka atılacak" ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER AKP'den vergi reformu ve yurt dışı çıkış harcına ilişkin açıklama AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısının ardından vergi reformuna ilişkin, "Vergi adaletinin sağlanması için yapılan çalışmalardır. 'Şuraya da vergi gelecek buraya da vergi gelecek' iddiaları spekülatiftir. Spekülasyonlara itibar edilmemelidir." dedi.
REKLAMI KAPAT X