Asgari ücrete yönelik yeni iddia: Cem Küçük aldığı kulis bilgisini paylaştı

Okuma Süresi: 2 Dakika
Asgari ücrete yönelik yeni iddia: Cem Küçük aldığı kulis bilgisini paylaştı
Doviz.com
15.06.2023 14:38

Gazeteci Cem Küçük, Tv100 ekranlarında Özgür İfade programında, asgari ücretin 11 bin-11 bin 58 lira arası olacağına yönelik bilgi aldığını aktardı.

Asgari ücret tespit komisyonu ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Türkiye İşçi Sendikası Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) asgari ücret komisyon üyesi Veli Solak, “Sürecin bayramdan önce bitmesini istiyoruz, toplantıda bir rakam konuşulmadı” dedi.

İLGİLİ HABER Asgari ücrette ilk toplantı sona erdi: Taraflar ne söyledi? Milyonlarca çalışan asgari ücret ara zammını merakla beklerken, Asgari Ücret Tespit Komisyonu ilk toplantısını tamamladı.

Yapılan açıklamaların ardından tüm gözler ikinci toplantıya ve çıkacak sonuca odaklanmışken Gazeteci Cem Küçük, canlı yayında asgari ücret hakkında aldığı bilgiyi aktardı.

Buna göre Küçük, asgari ücretin 11 bin ile 11 bin 58 lira arasında olacağına yönelik bilgi aldığını ifade etti.

Küçük ayrıca, "Burada özel sektöre büyük iş düşüyor, bu zammı verdiğin zaman, markette et 300 liradan 400 liraya gelirse, süt 18 liradan 30 lira olursa, bunun bir anlamı yok. Her sene aynı şeyin yapılmaması lazım." dedi.

Cem Küçük ayrıca şunları kaydetti:

''Asgari ücret bence 11 bin-11 bin 58 lira olacak. Yüzde 17-18 enflasyon yüzde 10'da refah payı katacaklar. Aldığım bilgileri söylüyorum. Burada özel sektöre büyük iş düşüyor. Memur maaşları zaten şu an görece olarak özel sektöre göre gayet iyi durumda.

Özellikle Anadolu'da karı-koca çalışanlar için çok iyi. Bu en düşük memur maaşı 22 bin, polisin maaşı 30 bin lira, öğretmen maaşı 26 bin gayet iyi oluyor.''

REKLAMI KAPAT X