Bakan Şimşek'ten CHP heyetiyle yapılan görüşmeye ilişkin ilk açıklama

Okuma Süresi: 1 Dakika
Bakan Şimşek'ten CHP heyetiyle yapılan görüşmeye ilişkin ilk açıklama
Doviz.com
25.06.2024 14:16

Bakan Şimşek, dün CHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Yalçın Karatepe ile yaptığı görüşmenin ardından sosyal medya hesabından, "Görüşmeye ilişkin kamuoyuna yönelik mesajlarının tribün ve taraftar kaygısıyla verilmiş olduğunu izledik. Umarım bu tutum ve yaklaşım diyalog ve normalleşme ruhunu zedelemez." dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Yalçın Karatepe ile görüşmesine dair önemli bir açıklama yaptı.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama şöyle oldu:

"Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle kabul ettiğim CHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Yalçın Karatepe’yi protokol kurallarını uygulamadan binanın girişinde karşıladım ve makamda görüştüm.

Görüş ve önerilerini dinlediğimiz 4 saati aşan görüşmede gündeme getirilen tüm konularla ilgili perspektifimizi şeffaf bir şekilde kendilerine anlattık.

Önerilerini, demokratik nezaket ve ekonomik-mali gerçekler kapsamında not ettik. Ayrıca uyguladığımız ekonomi programımıza ilişkin detaylı bir de sunum yaptık.

Ancak sonrasında görüşmeye ilişkin kamuoyuna yönelik mesajlarının tribün ve taraftar kaygısıyla verilmiş olduğunu izledik.

Umarım bu tutum ve yaklaşım diyalog ve normalleşme ruhunu zedelemez."

İLGİLİ HABER 4 saatlik ekonomi zirvesi sona erdi: CHP heyeti, Mehmet Şimşek'ten ne istedi? Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, CHP'nin Hazine ve Maliye'den sorumlu ismi Yalçın Karatepe ile bakanlıkta bir araya geldi. Toplantının ardından CHP'nin Gölge Bakanı Yalçın Karatepe, Bakan Şimşek'e 4 ana taleplerini ilettiklerini aktardı.
REKLAMI KAPAT X