Çalışma hayatıyla ilgili yeni kanun teklifi Meclis'e sunulacak

Okuma Süresi: 1 Dakika
Çalışma hayatıyla ilgili yeni kanun teklifi Meclis'e sunulacak
Doviz.com
15.01.2024 09:12

Çalışma hayatına ilişkin yeni bir düzenleme bu hafta Meclis'e sunulacak. Teklifle işverene Asgari ücret desteği 500 liradan 700 liraya çıkarılacak. İşte o düzenlemenin ayrıntıları...

Türkiye Büyük Millet Meclisi, yeni yılda önemli ekonomik uygulamaları gündemine alacak. Bu kapsamda çalışma hayatıyla ilgili hazırlanan kanun teklifi bu hafta içinde Meclis'e sunulacak.

İşverene asgari ücret desteği artacak

Teklifin en önemli başlığını işverene sağlanacak asgari ücret desteği oluşturacak.

Bu destek oranı 500 liradan 700 liraya çıkarılacak.

SSK ve Bağkur emekli aylıklarına iyileştirme yapılmasına ilişkin düzenlemenin de Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde kararlaştırılmasının ardından komisyon sürecinde teklife eklenmesi bekleniyor.

İLGİLİ HABER Emekliye ek zamda sona gelindi SSK ve Bağkur emekli zamlarında iyileştirme yapılmasına yönelik çalışmada sona gelindi. En düşük emekli aylığının yükseltilmesine yönelik farklı senaryoların yer aldığı çalışmanın Kabine toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacağı bildirildi.

AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler de teklifin bu yönde revize edileceğini açıklamıştı.

Güler," Teklif için çalışılıyor. Etki analizleri, bütçemiz, bütçe imkanlarımız, oransal manada artış değerlendirilmesi... Daha sonra Sayın Cumhurbaşkanımıza tahmin ediyorum önümüzdeki hafta değerlendirilir" ifadelerini kullanmıştı.

Meclis Başkanlığı'na sunulacak teklif hızla Plan ve Bütçe Komisyonu gündemine gelecek..

Komisyon sürecinin ardından teklif, Meclis Genel Kurulu'na sevk edilecek.

İLGİLİ HABER KKTC’nin yeni asgari ücreti belli oldu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2024 yılının ilk ücretini belirledi.
REKLAMI KAPAT X