EGO/Alkaş: Sözleşmelerden ve mevzuattan gelen hakkımızı kullanacağız

Okuma Süresi: 1 Dakika
EGO/Alkaş: Sözleşmelerden ve mevzuattan gelen hakkımızı kullanacağız
Doviz.com
21.09.2023 21:11

EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş, özel halk otobüsü ve özel toplu taşıma esnafının ilgili yönetmeliklere uymasını istediklerini belirterek, uymamaları halinde sözleşmelerden ve mevzuattan gelen haklarını kullanacaklarını söyledi.

EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş, Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut'un, elektrikli otobüsle AB Türkiye Delegasyonu hizmet binasından Ankara'daki 100. Yıl Parkı'na geldiği etkinliğe katıldı.

Basın mensuplarının, Ankara'daki özel halk otobüsü şoförlerinin bazı grupları ücretsiz taşımama kararına ilişkin sorusunu yanıtlayan Alkaş, şunları kaydetti:

"Sayın Başkanımız kanunun kendisine verdiği yetkiyle 62. madde çerçevesinde gelir azaltıcı, gider artırıcı ve bütçe denkliğini bozan bir nitelikte olduğu kabul edilen önergeyi veto etti. Bu çerçevede biz bütün araç işleticilerinin, özel halk otobüsü ve özel toplu taşıma esnafının kanunlara ve ilgili yönetmeliklere uymasını istiyoruz, uymamaları halinde de sözleşmelerden ve mevzuattan gelen hakkımızı kullanacağız. Gerekli cezai işlemler yapılacaktır."

İLGİLİ HABER Ankara’da ulaşım tartışması: Mansur Yavaş'tan özel halk otobüslerine uyarı ABB Başkanı Mansur Yavaş, 65 yaş üstü yolcuları ücretsiz taşımayan özel halk otobüslerinin trafikten men edileceğini duyurdu.
Etiketler: ego
REKLAMI KAPAT X