'Erdoğan ile Şimşek arasında kriz' iddiasına yalanlama

Okuma Süresi: 1 Dakika
'Erdoğan ile Şimşek arasında kriz' iddiasına yalanlama
Doviz.com
16.04.2024 12:31

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bakan Mehmet Şimşek arasında kriz ortaya çıktığıyla ilgili iddiaları yalanladı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek arasında kriz yaşandığına yönelik iddia hakkında açıklama yaptı.

Açıklamada, "Bazı basın yayın organlarında yer alan, 'Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bakan Şimşek arasında kriz ortaya çıktı ve kriz küresel sistemin devreye girmesiyle çözüldü' iddiası doğru değildir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek arasında iddia edildiği gibi herhangi bir gerginlik yaşanmamıştır. Ülkemiz ekonomisinde yol haritasını belirleyen Orta Vadeli Program ve 12'nci Kalkınma Planı, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kararlılıkla sürdürülmeye devam edecektir." denildi.

Kaynak: DMM - X

İLGİLİ HABER DMM'den "Dolar, iki hafta sonra 40 lira olacak" iddialarına yanıt İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, doların iki hafta içinde 40 TL'ye ulaşacağına yönelik kamuoyuna yansıyan iddiaları yalanladı.
REKLAMI KAPAT X