Fatih Altaylı: 28’inde ek MTV'den kurtuluyoruz

Okuma Süresi: 1 Dakika
Fatih Altaylı: 28’inde ek MTV'den kurtuluyoruz
Doviz.com
22.09.2023 14:02

Fatih Altaylı, ek Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin 28 Eylül'de AYM'de iptal edileceğini öne sürerek, “28’inde ek MTV'den kurtuluyoruz” dedi.

Altaylı, 20 yıl önce aynı verginin getirildiğini ancak iptal edildiğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

"O gün 'İptal edilir' diye yazdım. Anayasa’nın ilgili maddeleri değişmediğine göre, Anayasa Mahkemesi’nin kendini, kendi içtihadını inkar edecek hali yoktu.

Konu biraz geç de olsa CHP tarafından Anayasa Mahkemesi’ne taşındı. Anayasa Mahkemesi’nin aslında başvuruyu çok hızlı biçimde, ilk taksit dönemi sona ermeden incelemesi gerekiyordu. Ne yazık ki, bu olmadı.

Neyse ki, önümüzdeki hafta 28 Eylül günü, bu vergiye yapılan itiraz Anayasa Mahkemesi’nin gündemine gelecek. Eğer Türkiye’de hâlâ bir Anayasa ve hâlâ o Anayasaya bir saygı var ise iptal edilecek. Böylece kasım sonuna kadar ödemeniz gereken ikinci taksiti ödemek zorunda kalmayacaksınız.”

İLGİLİ HABER Ek MTV’nin iptali istemiyle açılan davada kritik tarih belli oldu CHP tarafından Ek MTV'nin anayasaya aykırı olduğu iddiasıyla dava açılmasının ardından ek MTV'nin iptali için görüşülecek davanın kritik tarihi de belli oldu.
REKLAMI KAPAT X