Konutta fahiş fiyata ilk ceza verildi!

Okuma Süresi: 1 Dakika
Konutta fahiş fiyata ilk ceza verildi!
Doviz.com
13.09.2023 10:22

Ticaret Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, ikinci el konut piyasasında fahiş fiyat uygulayarak spekülasyon yapan bir kişiye idari para cezası uygulandığını duyurdu.

Gürcan, ikinci el daire fiyatlarında "köpük oluşturmaya çalışan spekülatörlerle mücadele kapsamında" yapılan çalışmalarda, bir kişiye 349 bin TL idari para cezası uygulandığını söyledi.

Gürcan'ın sosyal medya hesabından yaptığı konuyla ilgili paylaşımda ise şunlar kaydedildi:

"İkinci el daireleri piyasa gerçekleri ile örtüşmeyen fiyatlarla ilana koyarak daire fiyatlarında köpük oluşturmaya çalışan spekülatörlere karşı mücadelemiz aralıksız devam ediyor!

Bu kapsamda yapılan denetimler neticesinde ikinci el konut piyasasında fahiş fiyat uygulayarak spekülasyon yapan bir kişiye 349 bin TL idari para cezası uygulanmış olup, piyasa dengesini bozmaya yönelik faaliyetlerde bulunanlara karşı idari yaptırımlar uygulanmaya devam edecektir.

Fahiş fiyat artışlarını önlemeye yönelik çalışmalarımızı etkin ve kararlı bir şekilde sürdüreceğiz."

İLGİLİ HABER Konut sektöründe 80 bin mükellef RADAR'a takıldı Kira geliri elde edenlere ve emlakçılara yönelik gerçekleştirilen incelemeler sonucunda gayrimenkul değerini düşük gösteren 80 bin mükellef RADAR sistemine takıldı.
İLGİLİ HABER Gıda Komitesi toplandı: Fiyat artışlarına karşı yeni önlemler alındı Gıda Komitesi, bu dönemin ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıdan sonra ise bazı tarımsal ürünlerde tüketici aleyhine muhtemel fiyat artışlarının önüne geçilebilmesi için gerektiğinde ürün tedariki yapılacağı bildirildi.
REKLAMI KAPAT X