Mehmet Şimşek'ten yeni atama mesajı

Okuma Süresi: 1 Dakika
Mehmet Şimşek'ten yeni atama mesajı
Doviz.com
02.02.2024 22:39

Hafize Gaye Erkan'ın görevden affını istemesinin ardından açıklama yapan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Erkan döneminin bittiği sinyalini vererek, "Önerim doğrultusunda atanacak TCMB Başkanı ve ekibine başarılar diliyorum" dedi.

TCMB Başkanı Hafize Gaye Erkan'ın görevden affını istemesi üzerine açıklama yapan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "yeni atama" mesajı verdi.

Erkan'ın kararı için "şahsi ve kendi takdiridir" diyen Şimşek, "Önerim doğrultusunda yeni atanacak Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı ve ekibine başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Şimşek'in açıklamalasının tamamı ise şöyle oldu:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yürütülen ekonomi programımız, kesintisiz ve kararlılıkla devam etmektedir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın ekonomi ekibimize ve uyguladığımız programımıza desteği ve güveni tamdır.

Merkez Bankası eski Başkanı Sayın Hafize Gaye Erkan’ın aldığı karar tamamen şahsidir ve kendi takdirleridir. Aldığı bu kararı saygı ile karşılıyor ve ülkemize sunduğu kıymetli hizmet ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.

Önerim doğrultusunda yeni atanacak Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı ve ekibine başarılar diliyorum.

Bu çerçevede ekip olarak güçlü işbirliği ve koordinasyon içinde fiyat istikrarı hedefimize emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Kaynak: Hazine ve Maliye Bakanlığı - X

İLGİLİ HABER Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan görevden affını istedi! Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın ilk kadın başkanı Hafize Gaye Erkan, görevinden affını istedi.
REKLAMI KAPAT X