SGK uzmanından yeni asgari ücret ve emekli aylığına ilişkin hesaplama

Okuma Süresi: 1 Dakika
SGK uzmanından yeni asgari ücret ve emekli aylığına ilişkin hesaplama
Doviz.com
20.11.2023 09:52

2023'ün sonları yaklaşırken maaş artışları bir kez daha Türkiye'nin gündemine girdi. SGK Uzmanı Emin Yılmaz ise zamlı maaşları hesaplayarak tahminini paylaştı.

Merkez Bankası'nın yıl sonu enflasyon tahminini güncellemesiyle 2024 yılı zamlı asgari maaşlar için hesaplar yeniden yapılmaya başladı. SGK Uzmanı Emin Yılmaz ise milyonlarca asgari ücret çalışanının beklediği asgari ücret maaşı ile SSK ve Bağkur emeklilerinin maaşları için canlı yayında rakam verdi.

Son verileri değerlendirerek SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşına yönelik hesaplama yapan Yılmaz, CNN Türk'te katıldığı canlı yayında “Bugüne kadar olan, yani dört aylık enflasyon verisiyle şu anki rakamımız, devamında yıllık enflasyon yüzde altmış beş olursa yüzde otuz yedilik bir zamla 10 bin 332 lira, üst tahmin olan yüzde altmış sekiz olursa da yüzde kırklık bir zamla 10 bin 521 liraya ulaşacağını şimdiden söyleyebiliriz” diye konuştu.

Yılmaz ayrıca asgari ücret tahminini de dile getirdi. Zamlı asgari ücret için 16 bin ila 17 bin bandında bir rakam beklediğini belirten Yılmaz, "Asgari ücrete kabaca yüzde 40 ila 50 arasında bir zam geleceğini söyleyebiliriz” dedi.

İLGİLİ HABER Asgari ücret ve emekli maaş artışına ilişkin son tahminler Milyonlarca vatandaş yeni yıl zammını merakla beklerken, kulislerde de bazı rakamlar konuşulmaya başlandı. İşte asgari ücret, memur ve emekli maaşına yönelik kulislerdeki son rakamlar..
REKLAMI KAPAT X