Bitcoin spot ETF'lerinden sermaye çıkışı 7 gündür devam ediyor

Okuma Süresi: 1 Dakika
Bitcoin spot ETF'lerinden sermaye çıkışı 7 gündür devam ediyor
Doviz.com
25.06.2024 09:16

ABD'nin borsa yatırım fonlarını ocak ayında onaylamasından bu yana Bitcoin spot ETF'lerinde iki haftalık dönemdeki en büyük çıkış oldu. Öte yandan çıkışın 7 gün aralıksız devam ettiği görüldü.

Mt.Gox'un yıllardır kilitli duran kripto paraları serbest bırakacağı haberinin ardından dün gün içerisinde sert düşen kripto para piyasaları bugün de düşüşüne devam ediyor.

Dün 59 bin 86 dolar seviyesine kadar geriledikten sonra toparlanma çabasına giren Bitcoin fiyatı, bugün son 24 saatte yüzde 1,92 değer kaybıyla 61 bin 50 dolardan işlem görüyor.

Ethereum fiyatı ise aynı süre içerisinde yüzde 0,03 kazançla 3 bin 374 dolardan alıcı buluyor.

Bitcoin spot ETF'lerinden sermaye çıkışı 7 gündür devam ediyor

Öte yandan 24 Haziran'da Bitcoin spot ETF'lerinden toplam 174 milyon dolar net çıkış yaşandı. Böylelikle spot ETF'lerden yedi gün üst üste net çıkış gerçekleşti.

Grayscale ETF GBTC tek bir günde 90,43 milyon dolar net çıkış yaşarken, Fidelity'nin spot ETF'i de 34 milyon dolar net çıkış ile karşı karşıya kaldı.

Bitcoin spot ETF'lerine kümülatif toplam sermaye girişi 14,39 milyar dolara gerilerken, spot ETF'lerin toplam net varlık değeri 51,53 milyar dolar oldu.

İLGİLİ HABER Kripto para piyasasında nisandan bu yana en kötü hafta yaşandı Piyasa değeri en yüksek 100 kripto varlığı içeren gösterge endeks, geçen haftayı yüzde 5 düşüşle tamamladı. Böylelikle nisan ayından bu yana kripto piyasaları en kötü haftalık performansını kaydetti.
REKLAMI KAPAT X