Scaramucci: Bitcoin, 2025'te 170 bin doları aşabilir

Okuma Süresi: 1 Dakika
Scaramucci: Bitcoin, 2025'te 170 bin doları aşabilir
Doviz.com
16.01.2024 10:14

SkyBridge Kurucusu Anthony Scaramucci, Bitcoin'in fiyatının önümüzdeki yıl 170 bin doları aşabileceğini söyledi.

SkyBridge Capital Kurucusu Anthony Scaramucci, pazartesi günü gerçekleştirdiği bir röportajda, Bitcoin fiyatının yeni listelenen Borsa fonlarına olan talep ve nisan ayındaki yarılanma (halving) nedeniyle gelecek yıl 170 bin doları aşabileceğini söyledi.

Scaramucci, Davos’ta yaptığı açıklamada, "Bitcoin yarıya indirildiğinde (kabaca şu anda olduğu gibi) 45 bin dolar seviyesindeyse, 2025'in ortası ile sonu arasında 170 bin dolar olacaktır" dedi.

Scaramucci, Dünya Ekonomik Forumu'nun yıllık toplantısı öncesinde yaptığı açıklamada ise "Nisan ayındaki yarılanma gününde fiyat nerede olursa olsun, bunu dörtle çarpın ve önümüzdeki 18 ay içinde bu fiyata ulaşmasını bekleyin" ifadelerini kullanmıştı.

Bitcoin'in fiyatı spot Bitcoin ETF'lerinin ABD borsalarında işlem yapma onayı almasıyla geçen hafta 49 bin doların üzerine çıkmış ancak o seviyeden sonra 42 bin dolara gerilemişti. ​

İLGİLİ HABER Kripto rallisinin ortasında İngiliz bankadan Bitcoin için yeni tahmin İngiltere merkezli Standard Chartered, ETF kararı beklenirken Bitcoin’in 47 bin doları test etmesinin ardından 2025 yılına yönelik yeni bir tahminde bulundu.
REKLAMI KAPAT X