SEC, Ripple yöneticilerine yönelik suçlamaları geri çekti

Okuma Süresi: 1 Dakika
SEC, Ripple yöneticilerine yönelik suçlamaları geri çekti
Doviz.com
20.10.2023 09:39

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple yöneticilerine yönelttiği suçlamaları düşürdüğünü duyurdu.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple Labs’in menkul kıymetler yasasını ihlal ettiği iddiasıyla açtığı davada şirketin 2 yöneticisine yönelik suçlamalarını geri çekti.

SEC tarafından New York Güney Bölge Mahkemesi Yargıcı Analisa Torres’e gönderilen dilekçede, Ripple Labs Üst Yöneticisi (CEO) Brad Garlinghouse ve Ripple Labs Kurucu Ortağı Chris Larsen’in kripto para birimi XRP’nin satışına yardım ve yataklık ettiği iddialarının geri çekildiği bildirildi.

SEC, Aralık 2020’de XRP’nin arkasındaki şirket Ripple Labs ve yöneticilerine dava açmış, şirket ve iki yöneticisini 2012’de piyasaya sürülen XRP’yi satarak 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul kıymet arzı gerçekleştirmekle suçlamıştı.

Ripple, sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için geliştirilen bir token olan XRP’nin menkul kıymet olmadığını savunmuştu.

Temmuz ayında ise SEC’nin kripto para birimi XRP için açtığı dava Ripple lehine sonuçlanmıştı.

Yargıç Torres, Ripple’ın kripto para birimi XRP’yi borsalarda satarak federal menkul kıymetler yasasını ihlal etmediği kararına varmıştı. Torres daha sonra SEC’nin bu karara itiraz etme talebini reddetmişti.

İLGİLİ HABER Ripple, Singapur’daki lisans başvurusunun onaylandığını duyurdu Blockchain alanında faaliyet gösteren önemli şirketlerinden biri olan Ripple, faaliyetlerini Asya-Pasifik Bölgesi’nde genişletmek adına Singapur’da tam lisans sahibi olmaya hak kazandığını duyurdu.
Etiketler: sec xrp ripple dava
REKLAMI KAPAT X