Emekliye seyyanen zam yapılacak mı?

Okuma Süresi: 1 Dakika
Emekliye seyyanen zam yapılacak mı?
Doviz.com
25.03.2024 13:59

AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, emekliye seyyanen zam tartışmalarıyla ilgili, bu konuyla ilgili şu anda herhangi bir çalışmanın olmadığını söyledi.

SSK, Bağ-Kur emekli maaşı zammı yüzde 11,68'lik ek zam ile yüzde 49,25'e yükselmişti. En düşük emekli maaşı böylelikle 10 bin TL olurken seçimler öncesinde emekliye ek zam beklentisi artış kaydetmişti. AK Parti'den ise yeni bir açıklama geldi. 

Emekliye seyyanen zam yapılacak mı?

AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler'e katıldığı bir televizyon programında emekliye seyyanen zam yapılıp yapılmayacağı ve bu konudaki iddialar soruldu. 

Güler, ilgili soruya, "Şu anda Meclisimiz ara tatilde... Bizim biraz bu tür sözleri söylerken insanlarımızı da üzmeyecek, hayal kırıklığına uğratmayacak bir ciddiyeti sergilememiz lazım" dedi.

"Bu konuyla ilgili şu anda herhangi bir çalışmamız yok" ifadelerini kullanan Güler şunları kaydetti:

"Bakanlığımızın bundan sonraki dönemler için Sayın Cumhurbaşkanımıza arz edeceği herhangi bir çalışma gelirse biz de haberdar olacağız. Dedikleri gibi 5-10 bin liralık çalışmamız yok. Maalesef ama bunu neye göre söylediler hangi rakamları neye göre kıstas alıyorlar hangi bütçe imkanlarına kıstas alıyorlar maalesef bu konuda benim bilgim yok."

İLGİLİ HABER Bakan açıkladı: Emeklilerin bayram ikramiyesi ne zaman hesaplara yatacak? Emeklilerin Ramazan Bayramı ikramiyesinin ne zaman hesaplara yatırılacağı belli oldu.
REKLAMI KAPAT X