Merkez Bankası'nda yeni dönem: Gaye Erkan görevini devraldı

Okuma Süresi: 1 Dakika
Merkez Bankası'nda yeni dönem: Gaye Erkan görevini devraldı
Doviz.com
09.06.2023 16:43

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanlığı görevine atanan Hafize Gaye Erkan, düzenlenen devir teslim töreni ile görevini Şahap Kavcıoğlu’ndan devraldı.

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Şahap Kavcıoğlu'nun yerine TCMB Başkanlığına Amerika’da uzun yıllar ekonomi üzerine çalışan Hafize Gaye Erkan atandı.

TCMB binasında düzenlenen devir teslim töreni ile ise Erkan, başkanlığı Şahap Kavcıoğlu’ndan devralarak görevine başladı.

Törende Hafize Gaye Erkan, son 2 yılda Merkez Bankası’na yaptığı hizmetlerden dolayı Kavcıoğlu’na teşekkür ederek, “Zorlu bir süreci ekibinizle yürüttünüz. Güzel emekleriniz için teşekkür ediyoruz. Hem ülkemiz adına hem de Merkez Bankası’nın çalışanları adına bu desteğinizi, emeğinizi ve hizmetlerinizi her zaman minnetle hatırlayacağımı bilmenizi isterim. Cumhurbaşkanımıza da bu görevi şahsıma, ülke ve vatanımız adına beni layık gördükleri için çok teşekkür ediyorum. Minnettarım, onur duydum” ifadelerini kullandı.

Kavcıoğlu ise Erkan’a yeni görevinde başarılar dileyerek, “İnşallah Türkiye ve TCMB için başarılı olur. Başarılarınızın devamını diliyorum. İnşallah ülke olarak yeni başarılara ulaşırız. Çok teşekkür ediyorum” dedi.

İLGİLİ HABER Ekonomide TCMB Başkanı Erkan'ı bekleyen 3 önemli konu Hafize Gaye Erkan'ın resmi olarak atandığının duyurulmasının ardından, TCMB'nin 41 yaşındaki ilk kadın başkanı Erkan'ın ajandasında 3 konunun kritik öneme sahip olacağı bildirildi.
REKLAMI KAPAT X