Binance CEO’su CZ, SEC davasının reddi için mahkemeye başvurdu

Okuma Süresi: 1 Dakika
Binance CEO’su CZ, SEC davasının reddi için mahkemeye başvurdu
Doviz.com
22.09.2023 14:36

Binance CEO’su Changpeng Zhao, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan davanın reddedilmesi için başvuruda bulundu.

SEC’nin haziran ayında açtığı dava, Binance ve ilişkili tarafların çeşitli kripto para birimleri şeklinde kayıtsız menkul kıymetleri yasadışı bir şekilde listelediğini ve ABD vatandaşları tarafından ticaret ve yatırım yapılmasına izin verildiğini içeriyordu.

Bu durum ise Binance.US tarafından tutulan müşteri fonlarına erişim konusunda yasal bir mücadeleye yol açmıştı.

Binance ve Binance.US temsilcileri ise davanın reddine ilişkin başvurularında SEC’nin menkul kıymetler yasalarına ilişkin iddialarının temelsiz olduğunu ve düzenleyici aşırılık teşkil ettiğini savundu.

Öte yandan yetkililer, SEC’nin Kongre’den açık bir mevzuat olmaksızın tüm kripto endüstrisi üzerindeki yargı yetkisini genişletmeye çalıştığını iddia ettiler.

Dosyalardan biri de SEC’nin yatırım sözleşmesi terimini geniş yorumlamasını kilit bir tartışma noktası olarak vurguladı.

Ayrıca, her iki dosyada da federal kurumlara önemli ekonomik veya siyasi konularda Kongre’nin rehberliğini beklemelerini tavsiye eden ve Yüksek Mahkeme tarafından belirlenen bir emsal olan büyük sorunlara atıfta bulunuldu.

İLGİLİ HABER SEC, Binance davasından istediğini alamadı ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Binance’in ABD iştirakine yönelik açtığı davada ilk duruşma dün gerçekleştirildi.
Etiketler: binance CZ sec dava
REKLAMI KAPAT X